Ośrodek
Pomocy
Społecznej
w Brzeszczach

Nawigacja

Informacja Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w sprawie koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych

 

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje,

iż związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wskazaniem ograniczania kontaktów społecznych dominimum, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych.

W trosce o zdrowie wszystkich oczekujących w kolejce do przyjęcia (często pośród nich znajdują się osoby, które właśnie wróciły z zagranicy) oraz pracowników Urzędu, regularna obsługa stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych została zawieszona do odwołania.

Ewentualne przyjmowanie klientów będzie odbywało się jedynie w sytuacjach wyjątkowych, za uprzednim telefonicznym zgłoszeniem takiego zamiaru za pośrednictwem Infolinii (nr. telefonu 12 430 29 73).

Dokonywanie takich zgłoszeń jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach.

Jednocześnie kontakt z Urzędem w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń

pozostaje niezmieniony:

– za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie głównej MUW w Krakowie (https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/Form/Wp)

– za pośrednictwem Infolinii dla klientów – 12 430 29 73

Infolinia, w zwiększonej od poniedziałku 16.03.2020 r. obsadzie, jest czynna:

– w poniedziałki, w godzinach 9.00-16.30

– od wtorku do piątku, w godzinach: 7.30 – 15.00.

Można za jej pośrednictwem uzyskać informacje w zakresie: daty wpływu wniosku oraz statusu sprawy. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla mieszkańców całej Małopolski – bez względu na to, czy sprawa prowadzona jest w Krakowie czy w Delegaturach w Tarnowie czy Nowym Sączu.

Ułatwienia dostępu